AKTUALITYPRIESTOR NA ROZVOJ

Informačné technológie sú dnes všade, kam sa pozrieme. Aj najzarytejší odporcovia podľahli tabletom, smartfónom a sociálnym sieťam. Život bez messengerov, asistentov, appiek či webu je pre nás rovnako nepredstaviteľný ako povinná školská dochádzka pred objavením Ameriky. Kde sa však tieto zázračné veci berú? Ako vznikajú, a ako fungujú?
Vytvorili sme priestor, ktorý vám poskytne odpovede na všetky vaše zvedavé otázky. Náš HACKERSPACE je určený zvedavcom, ktorí radi rozoberajú veci, aby pochopili, ako fungujú.
V rámci našich školení pre začiatočníkov sa naučíme ovládať počítač pomocou konzoly, základy populárneho programovacieho jazyka Python či základy webdizajnu.
Pokiaľ tieto veci už zvládate, je možné HACKERSPACE využívať ako klub alebo co-work inkubátor pre mladých hackerov a developerov. Stretnúť ľudí z rôznych kmeňov a robiť spolu na svojich vlastných projektov.
Alebo je tu možnosť zapojiť sa do jedného z Open Source projektov, zúčastniť sa hackathonov, verejných diskusií na témy ako Kyberbezpečnosť, Blockchain, stavať cluster či spravovať vzdialené servery či experimentovať s AI. Tí najlepší z vás budú súťažiť za Modru a náš HACKERSPACE v CTF či iných wargamingových scenároch.